معماری
سرخط خبرها
خانه / آخرین اخبار / فعال سازی حساب پتروشیمی ایران در اروپا بعد از ۵ سال

فعال سازی حساب پتروشیمی ایران در اروپا بعد از ۵ سال

به گزارش پترونیوز: مهدی شریفی نیک نفس اظهار کرد: با تلاش و پیگیریهای به عمل آمده قرارداد تجاری فی مابین شرکت بازرگانی پتروشیمی با انجمن سازندگان کشور اسپانیا نهایی و مبادله شد.

  • وی افزود: متعاقب آن و برای اخذ تضامین بانکی مورد نیاز در خصوص عملیاتی شدن این قرارداد، نیاز به یک قرارداد مالی با بانکهای اسپانیایی مورد قبول سازندگان و خریداران محصولات پتروشیمی احساس می شد. در این راستا، طی مذاکرات حضوری با یکی از بانکهای اروپایی و افتتاح حساب به نام شرکت بازرگانی پتروشیمی در بانک یادشده در تیرماه امسال، باوجود محدودیتهای شدید بین المللی و با تلاش مضاعف موفق به امضای قرارداد Escrow Account Agreement فی مابین شرکت بازرگانی پتروشیمی و یک بانک اروپایی شدیم.مدیر عامل شرکت بازرگانی پتروشیمی گفت: براساس قرارداد مذکور و توافقات صورت گرفته با بانک و دریافت مجوز رسمی از دولت و بانک مرکزی کشور اسپانیا محدودیت دریافت وجوه و صادرات محصولات از کشورهای مختلف دنیا عملا” با امضای این قرارداد برطرف شد و مقرر شد با توجه به خارج شدن محدودیت فروش محصولات پتروشیمی از فهرست تحریمهای بین المللی طی توافقات اولیه ١+۵ در ژنو (آذرماه ١٣٩٢)، شرکت بازرگانی پتروشیمی از طریق وجوه حاصل از فروش محصولات پتروشیمی مسیر طراحی شده را عملیاتی کند.

    نیک نفس افزود: با پیگیریهای جدی و مستمر به صورت آزمایشی و بعد از حدود ۵ سال وجوه مربوط به نخستین محموله ارسالی قبل از اجرایی شدن برجام در حساب شرکت بازرگانی پتروشیمی نزد یک بانک اروپایی دریافت شد.

    به گزارش روابط عمومی شرکت بازرگانی پتروشیمی، وی اظهارامیدواری کرد که با تلاشهای انجام شده برای رفع موانع و محدودیتهای بین المللی بعد از اجرای برجام بتوانیم به جایگاه اصلی و توسعه هر چه بیشتر صنعت پتروشیمی دست یابیم.

 

درباره ی احمد رضا جابری

همچنین ببینید

دکتر حسین عیسی زاده دریس سکاندار اداره صنعت معدن و تجارت سازمان منطقه آزاد اروند و شهرستان ویژه آبادان شد

صبح امروز طی حکمی از سوی دکتر نظری رییس سازمان صنعت معدن و تجارت استان خوزستان و با موافقت مهندس اسماعیل زمانی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند دکتر حسین عیسی زاده دریس مدیر اداره صنعت معدن وتجارت سازمان منطقه آزاد اروند و شهرستان ویژه آبادان شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس