معماری
سرخط خبرها
خانه / آخرین اخبار / سازندگان کاتالیست در ایران حمایت می شوند

سازندگان کاتالیست در ایران حمایت می شوند

 

سازندگان کاتالیست در ایران حمایت می شوند

به گزارش پترونیوز:معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی گفت: برای حمایت از سازندگان داخلی و بومی سازی تجهیزات صنعت پتروشیمی استفاده از کاتالیست های شناخته شده داخلی در برنامه قرار گرفته است.

 

مرضیه شاهدایی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در گفتگو با خبرنگار پترونیوز درباره برنامه ریزی‌های صورت گرفته برای توانمند کردن سازندگان کاتالیست های بومی اظهار کرد: کاتالیست های شناخته شده در سطح صنعت پتروشیمی ایران برای استفاده در پروژه ها معرفی و بکار گرفته شده است.

وی اظهار امیدواری کرد: با نتایج مثبت حاصل از بکارگیری کاتالیست های ساخت داخل در پروژه ها با حمایت از سازندگان به سمت توسعه و بومی سازی این تجهیزات گام برداشته شود.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی در عین حال یادآور شد: در بخش کاتالیست هایی که هنوز بومی نشده و به مرحله نیمه صنعتی و صنعتی نرسیده است، ناچار به خرید کاتالیست های خارجی هستیم.

فرآیندهای کاتالیستی از کلیدی ترین عملیات صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و شیمیایی کشورهای توسعه یافته و یا درحال توسعه محسوب می شوند. اهمیت این فرآیند با توجه به نقش آنها در تولید طیف گسترده ای از فرآورده های میانی و نهایی مورد نیاز جامعه  در حال افزایش است.

در ایران اهمیت فرآیندهای کاتالیستی با افزایش تحریمهای بین‌المللی دوچندان شد از آن رو که برخی شرکتهای اروپایی و آسیایی، فروش کاتالیست و افزودنی‌های شیمیایی به منظور تولید انواع محصولات نفتی و پتروشیمی ایران را در فهرست تحریم قرار دادند.

در این راستا برنامه طراحی، تولید و عرضه کاتالیستهای بومی و ایرانی در برنامه ریزی مسئولان قرار گرفته و اهمیت این موضوع در راستای اقتصاد مقاومتی بیش از پیش شده است.

 

درباره ی احمد رضا جابری

همچنین ببینید

تلاش های پتروشیمی امیرکبیر برای یاری به هموطنان آسیب دیده سیل

همیاری های شرکت پتروشیمی امیرکبیر در کمک به سیل زدگان نقاط مختلف کشور به خصوص استان خوزستان از ابتدای وقوع سیل تا تاریخ ۲۲ فروردین تشریح شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس